Відбувся науково-практичний круглий стіл “Сучасні тенденції в харчуванні”

За ініціативи кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції 26 листопада 2019 року відбувся науково-практичний круглий стіл на тему: «Сучасні тенденції в харчуванні».

Завідувачка кафедри ТРАП, доктор технічних наук, доцент Олександра Нєміріч виявила творчий підхід і чудові організаторські здібності, аби надати цій події важливого значення, глибокої наукової та практичної складової, можливості усім присутнім розширити свій кругозір і збагатити уявлення про проблему, яка, з одного боку, здається такою буденною та простою, а з другого – залишається багато в чому маловивченою й загадковою.

Із доповіддю «Реалізація мрій про ідеальне харчування в аюрведичній та оздоровчій продукції» виступила завідувачка кафедри технології оздоровчих продуктів, доктор технічних наук, професор Галина Сімахіна.
Галина Сімахіна акцентувала увагу на таких основних аспектах: їжа виявляє неперевершену унікальність завдяки есенціальності органічних і неорганічних компонентів; безпосередній вплив раціонів харчування на стан здоров’я населення; все виразніше окреслюються тенденції до створення харчової продукції із заявленими властивостями.

Галина Сімахіна розповіла про наступні основні сучасні тенденції у харчових технологіях: оздоровчих продуктів; функціональних харчових продуктів; спеціалізованих харчових продуктів; продуктів для ентерального харчування; традиційних харчових продуктів; продуктів із використанням ГМО; нанотехнології; технології органічних продуктів.

Відповідно до зазначених технологій, сучасне харчування – це здорове харчування; функціональне харчування; спеціалізоване харчування; ентеральне харчування; аюрведичне харчування; традиційне харчування; органічне харчування; їжа з компонентами ГМО; наноїжа.

Також Галина Сімахіна зазначила, що у переліку сучасного харчування зайняло свою нішу аюрведичне харчування. Адже сьогодні ми можемо переконливо стверджувати, що час для Аюрведи настав і в Україні, оскільки серед споживачів зростає потяг до вегетаріанства, зростає популярність здорового харчування, натуральних засобів профілактики і лікування хвороб.

Висновок: необхідно орієнтуватися на якісну та безпечну харчову продукцію. Це умова виживання людства. І така продукція представлена оздоровчим та аюрведичним харчуванням.

Із доповіддю «Харчова цінність в аюрведичних положеннях» виступила д.т.н., професор кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Наталія Фролова.

Фахівець зробила висновок, що здорове харчування на даному етапі розвитку людства знаходиться у формі тіні, непопулярної широкій сукупності практики та вимагає постійного ретельного тлумачення важливості харчування. Поліпшення якості життя людини – це комплексний підхід до всіх сфер життя. Збереження здоров’я, профілактика хронічних захворювань українців можливі лише у випадку перегляду ставлення українців до харчування та способу власного життя в цілому. Тому цілком ймовірно, що найближчим часом відроджені давні вчення у формі Аюрведи отримають новий поштовх для популярності та розвитку.

Згідно з планом круглого столу, виступила лікар, спеціаліст з аюрведичної дієтології, пульсодіагност Центру здоров’я «Аюрведа-192» Анна Осипенко, яка розповіла про особливості аюрведичного харчування за сезонами, акцентуючи увагу на поточному сезоні осінь-зима.

Взимку сила травлення збільшується, зимовий холод розпалює агні, роблячи його сильнішим. Не рекомендується захоплюватися взимку холодними напоями та замороженою їжею. Кращою їжею в цей сезон будуть теплі страви з зернових, особливо рису і геркулесу, супи, Дали, теплий чай, мед і тепле молоко.

Голова президії Асоціації виробників фітосировини Роман Михайлич доповнив виступи колег, акцентувавши увагу присутніх на користі фітосировини для аюрведичного харчування і процедур та надав інформацію про асортимент фітосировини в Україні.

Також він наголосив на необхідності поліпшення бізнес-середовища, запровадження ефективних бізнес-моделей та підвищення конкурентоспроможності й експортного потенціалу вітчизняних виробників фітосировини; впровадження належної сільськогосподарської і колекційної практики ВООЗ в якості обов’язкового стандарту в Україні.

Із доповіддю «Алкоголь: aqua vitae і чинник ризику» виступила доктор наук з державного управління, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Наталія Рингач. Фахівець надала цікаву інформацію щодо виникнення алкогольних напоїв; прихильність до них у різних націй; культуру споживання, оперуючи фактами і неперевершеною ілюстрацією.

За результатами круглого столу прийнята резолюція, яка визначає основні напрями розроблення і створення продуктів для оздоровчого та аюрведичного харчування. Учасникам заходу вручені сертифікати.

Вітаємо колектив кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції з важливою ініціативою і безумовним резонансом, який вона викличе! Це – приклад для наслідування іншим кафедрам задля колегіального вирішення найважливіших проблем у галузі харчових технологій, що водночас вирішує проблему збереження здоров’я нації.