Про студента майбутнього на мотивуючій лекції від видатного болгарського педагога

Нещодавно видатний болгарський педагог, керівник спеціалізованої школи з прикладної фізики і математики професор Теодосій Теодосієв провів онлайн-лекцію «Студент майбутнього». Лекцію було організовано кафедрою машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого.

До проведеної лекції також долучилися представники кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції – старший викладач Захаров Володимир Володимирович разом зі здобувачами групи ХЧ-4-3 у кількості 14 осіб.

272772219_5108937535839421_4941838942888328659_n

Лекція проводилася болгарською мовою, але враховуючи те, що багато здобувачів і викладачів кафедр постійно беруть участь у болгарських наукових заходах, проходять стажування і практику на болгарських підприємствах, беруть участь у спільних наукових проектах, то значна частина почутого була зрозумілою слухачам.

Під час проведення лекції професор Теодосієв поділився зі слухачами багатьма цікавими ідеями, зокрема:

• «Якщо людина хоче жити довго, її мозок повинен постійно працювати. Думаюча людина більш стійка до катаклізмів, які ще попереду»;
  • «Щоб стати хорошим спеціалістом, потрібно двадцять тисяч годин працювати в галузі, і це стосується всіх професій»;
  • «Світу потрібна служба безпеки, а це – освітня система. Cистема освіти має забезпечити кожну дитину, щоб, якщо вона завтра залишиться останнім жителем планети, вона могла врятувати цивілізацію»;
  • «Ініціатива вищої школи – через лекції мотивуючих і цікавих людей зберегти академічний дух серед студентів в умовах дистанційного навчання»;
  • «Кількість бажаючих вивчати точні науки зменшується, і це світова тенденція. В такій маленькій країні, як Болгарія, це небезпечно. Молодих науковців мають усіляко заохочувати їхні родини та викладачі, щоб зберегти цікавість, мотивацію та пильність наукового духу»;
  • «Щоб запобігти катастрофічним наслідкам онлайн-навчання, сім’ям та вчителям необхідно переконати дітей, що в ім’я освіти потрібні жертви, адже світ стає все більш конкурентним й існує тенденція до того, що все більше людей розумової праці змагатимуться зі штучним інтелектом»;
  • «Вільна людина незалежна. Вона може впоратися з будь-якою ситуацією і вирішити будь-яку проблему без допомоги комп’ютера. Така людина – студент майбутнього, який може пережити всі види історичних, соціальних, політичних та природних катаклізмів».

Представники кафедри висловлюють величезну вдячність професору Теодосієву і організаторам за проведення заходу, адже отримана лекція надала всім присутнім натхнення до нових звершень і стимулювала слухачів до навчання і саморозвитку!