Гостьова лекція «Оцінка загроз і вразливостей. Плани VАССР та TACCP»

Традиційно корисною для набуття додаткових фахових компетенцій здобувачами ОС «Магістр» освітньо- професійних програм «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції» та «Технології в ресторанному господарстві» стала гостьова лекція, проведена начальником сектору оцінки відповідності підприємств харчової галузі науково-технічного центру оцінки виробництв та підтвердження відповідності систем управління ДП «Укрметртестстандарт» Ганною Анатоліївною Бірюковою.

Лекція проведена для здобувачів вищезазначених освітніх програм в межах навчальних дисциплін «Безпека і якість дієтичної та аюрведичної харчової продукції” та “Моніторинг безпечності та якості продукції і послуг в ресторанному господарстві”.

Окрім здобувачів, на лекції були присутні викладачі кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції.

Ганна Анатоліївна детально розглянула одне із найбільш болючих питань сьогодення – вразливість підприємств харчової галузі промисловості і закладів ресторанного господарства до завдання навмисної шкоди та актів тероризму.

Причини таких дій можуть бути як внутрішніми (як приклад, невдоволені працівники підприємств), так і зовнішніми (представники різноманітних екстремістських організацій, невдоволені відвідувачі, жителі прилеглих районів тощо). Але так чи інакше, у результаті харчова продукція може стати небезпечною для споживача.

Отже, для убезпечення виробників харчової продукції від можливого навмисного завдання шкоди розроблена та має успішний світовий досвід застосування система TACCP.

Лекторка також зупинилась на основних положеннях системи VACCP, що на відміну від TACCP, є також системою управління безпечністю на основі оцінювання вразливості виробників, але щодо випадків шахрайства, спрямованих на фальсифікацію продукції.

Інформаційний матеріал лекторка вдало доповнювала конкретними випадками із вітчизняного та закордонного досвіду.

Здобувачі та співробітники кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції щиро вдячні Ганні Анатоліївні за цікаву та змістовну лекцію!