Гостьова лекція «Прянощі в аюрведичній дієтології»

Лікар-дієтолог, спеціаліст з аюрведичної медицини та дієтології Центру здоров’я «Аюрведа-192» Анна Осипенко провела лекцію для здобувачів освітнього ступеня «Магістр» освітньо- професійних програм «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції» та «Технології в ресторанному господарстві» в межах навчальних дисциплін «Технології аюрведичної харчової продукції» та «Інноваційні ресторанні технології».

Лекторка познайомила здобувачів із принципами використання прянощів в аюрведичному харчуванні. Зокрема, Анна Осипенко наголосила, що саме прянощі є тими універсальними компонентами, за допомогою яких є можливим цілеспрямовано формувати властивості харчових продуктів та кулінарних страв у аюрведичному харчуванні.

Лекторка вдало поєднувала основні принципи використання прянощів за Аюрведою та рекомендації сучасної харчової науки.

Анна Осипенко докладно зупинилась на аюрведичних властивостях найбільш популярних прянощів – коріандру, фенхелю, гвоздики, різних видів перців тощо та надала рекомендації щодо їхнього застосування для балансування дош.

Так, для холодної та сухої Вати рекомендовані практично усі «м’які» види прянощів. Кремезна та повільна Капха потребує постійної стимуляції, тому прянощі для цієї доши є просто необхідним харчовим інгредієнтом.

Єдина доша, що має обмеження щодо використання у харчуванні прянощів – це Пітта. Для активної та імпульсивної Пітти можна пропонувати прянощі, що володіють охолоджуючими властивостями – коріандр, фенхель та аніс.

Крім того, лекторка поділилась напрацюваннями Центру здоров’я «Аюрведа-192» щодо створення композицій прянощів для балансування Вата, Пітта та Капха дош, а також так званих «тридошних» композицій.

Здобувачі та викладачі кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції щиро вдячні лекторці за приділений час, а отримані знання будуть використані здобувачами у науково-дослідницькій діяльності та виконанні ними кваліфікаційних робіт.


4_АЮ 3_АЮ 2_АЮ 1_АЮ 5_АЮ

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *